Ballina / Lajme (page 30)

Lajme

Qendren e azilit në Itali shqiptarët e përdornin për kokain, seks dhe vallëzim të çmendur

Në një qendër strhimi të azil kërkuesëve në Itali përkatësisht në qytetin Teramo, janë arrestuar për shpërndarje të marihuanës, kokaines dhe prostitucionit katër shqiptar. Mediat lokale italiane kan raportuar se në këtë qendër të azil kërkuesëve ka pasur të gjitha kombësi por kryesor kan qenë katër shqiptar. Pas marjes së …

Lexo më shumë

Lulzim Kabashi, kandidat nga AAK për kryetar të Prizrenit ka falenderuar qytetarët e Prizrenit

Në përfundim të fushatës zgjedhore për zgjedhjet lolake, Lulzim Kabashi, kandidat nga radhët e AAK-së për kryetar të Prizrenit ka përmbyllur fushatën me një deklaratë mjaftë përmbajtësore. Në postimin i cili duket sikur një dokument mirnjohjeje, Lulzim Kabashi shkruan. Dua të ju falenderoj nga zemra për mbështetje dhe besimin tuaj …

Lexo më shumë

Thaçi:Nuk duhet të lejojnë asnjë keqpërdorim të votës, apo lëndimit të procesit zgjedhor

Presidenti i Kosovës z. Hashim Thaçi nepërmjet rrjetit social Facebook ka bërë thirrje të dalin të gjithë në zgjedhje. Sepse pjesmarrja masive  në këto zgjedhje nuk është vetëm plotësim i një norme demokratike, por edhe mundësi ideale për të përcaktuar dhe projektuar katër vitet e ardhshme të qeverisjes lokale. Postimi …

Lexo më shumë

Mustafa:Programi i Abrashit është program që sublimon nevojat dhe aspiratat e çdo qytetari

LDK përmbyll fushaten zgjedhore edhe në Prishtinë në prezencë të militantëve dhe përkrahësve të partisë. Isa Mustafa para të pranishmëve tha se “ Të gjitha degët dhe forumet e LDK-së në Prishtinë në përkrahje të Kryetarit të ardhshëm, Arban Abrashi. Programi për Prishtinën i Kryetarit Abrashi është program që sublimon …

Lexo më shumë