Ballina / Lajme (page 4)

Lajme

Thaçi udhëton në Sofia

Presidenti i Republikës së Kosovës  z. Hashim Thaçi ka udhëtuar në bullgari, përkatësisht  në Sofie  me ftesen e kryeministrit bullgar, Boyko Borisov. Thaçi do të takohet  me liderë të Ballkanit Perëndimor dhe përfaqësuesit më të lartë të BE-së. Në kë takim pjesmarrës janë kryeministrin bullgar, Boyko Borisov, presidentin e Komisionit Evropian, Jean-Claude …

Lexo më shumë

Gjenerali Rrahman Rama dekorohet me “Medalje Presidenciale”

Gjenerali i FSK-së z. Rrahman Rama është nderuar me ” Medalje Presidenciale Jubilare” nga Presidenti i Kosovës z. Hashim Thaçi, në shenjë njohje të udhëheqjes dhe profesionalizimit të treguar gjatë punës së tij. Performanca e tij e jashtëzakonshme gjatë kryerjes së detyrave dinamik në sherbim të popullit e dalloi në …

Lexo më shumë

Haradinaj është takuar me me presidentin e BERZH-it, Suma Chakrabarti

Kryeministri i Republikës së Kosovës z. Ramush Haradinaj është takuar  me presidentin e BERZH-it, Suma Chakrabarti. Gjatë këtij takimi z. Haradinaj ka  shpalosur detaje të projekteve, me të cilat Kosova u prezantua në samitin e sotëm. Z. Haradinaj nga presidenti Chakrabarti dhe përfaqësuesit e BERZH-it ka kërkuar mbështetje të mëtejme për …

Lexo më shumë

Arrestohet një mashkull nga Prizreni pasi dyshohet për zjarrvënie

Është arrestuar një person i gjinisë  mashkullore, pasi i njejti me 20 janar, rreth orës 3:00 të mëngjesit, në rr. “Rifat Krasniqi”, në Prizren, kishte djegur  dy vetura, u dëmtua pjesërisht një shtëpi dhe u përfshi nga flakët një shtyllë elektrike. Sipas njoftimit policor thuhet se ka prova të mjaftueshme për personin …

Lexo më shumë