Ballina / Lajme (page 5)

Lajme

Çitaku: Daçiq ëndrra ime për ta vizituar hënen do të jet më e realizuar sesa ëndrra jote për …..

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka reaguar ndaj  deklaratave të Ministrit të Jashtëm të Serbisë, Ivica Daçiq, i cili tha se  më par do e heqin njohjen e Pavarsisë së  Kosovës SHBA dhe Britania  sesa Rusia ta njohë atë. “Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, paska thënë që dëshira …

Lexo më shumë

Thaçi dekoron me Medalje Presidenciale politikanin Blerim Shala

Presidenti i Kosovës z. Hashim Thaçi i ka dhënë Medalje Presidenciale Jubilare politikanit Blerim Shala, për gjithë kontributin e dhënë si në politik ashtu edhe në publicistikë. Postimi i plotë Me Medaljen Presidenciale Jubilare të dhjetëvjetorit të pavarësisë, sot e dekorova politikanin, publicistin dhe intelektualin e shquar Blerim Shala, për …

Lexo më shumë

Pasi arrestohen dy persona policia shqiptare befasohet çfarë gjen në veturat e tyre

Gjatë një operacioni të koduar si “Goes on” policia shqiptare ka arrestuar, Artur Popa, nga Kukësi, i dënuar më parë dhe Valter Cala nga Tirana, ndërsa dy të tjerë janë shpallur në kërkim. Policia shqiptare kishte informacione të sakta për lëvizjet e dy të arrestuarëve dhe punen që ata kryenin. …

Lexo më shumë

Arrestohen tre persona të dyshuar për veprën penale vjedhje e rëndë

Rreth orës 04:00 të mëngjesit të sotëm ishte raportuar se në zonën banuese në tuneline parë në Mitrovicë,  në një dyqan kishte ndodhur një ‘vjedhje e rëndë’. Drejt vendit të ngjarjes me urgjencë kanë reaguar njësitë policore, në kuadër të stacionit policor ‘Jugu’ në Mitrovicë, ku nga  shikimi i vendit …

Lexo më shumë

Thaçi dekoroi me “Medaljen Presidenciale Jubilare”ish shefin e UNMIKUT Bernard Kushner

Presidenti i Republikës së Kosovës z. Hashim Thaçi ka pritur në një takim ish shefin e diplomacisë franceze dhe ish shefin e UNMIK-ut, Bernard Kushner. Në këtë takim biseduan për periudhen e pas luftës deri në formimin e shtetit të ri. Presidenti z. Thaçi e falenderoj z. Kushner për kontributin …

Lexo më shumë