Ballina / Lajme / Shqipëri

Shqipëri

Policia shqiptare konfiskojnë 63 kg kokainë të gjitha pakot kan një kod të veçantë

Policia shqiptare në një konferencë për media ka treguar se dje kan konfiskuar 63 kg kokainë, ku secila nga to kan kode të cilat dallohen njëra nga tjetra. Gjithnjë sipas hetuesve policor, kodet identifikojnë blerësit e sasisë së kokainës. Shitësit e drogës përdorin rreth 20 kode sekrete mbi pakot e …

Lexo më shumë

Pasi arrestohen dy persona policia shqiptare befasohet çfarë gjen në veturat e tyre

Gjatë një operacioni të koduar si “Goes on” policia shqiptare ka arrestuar, Artur Popa, nga Kukësi, i dënuar më parë dhe Valter Cala nga Tirana, ndërsa dy të tjerë janë shpallur në kërkim. Policia shqiptare kishte informacione të sakta për lëvizjet e dy të arrestuarëve dhe punen që ata kryenin. …

Lexo më shumë

TIFF-Tirana International Film Festival tani e tutje zyrtarisht kualifikues për OSCAR

Festivali Ndërkombëtar i Filmit në Tiranë – TIFF, tashmë është festival zyrtar i OSCAR për filmin të shkurtë. Lajmin e ka konfirmuar drejtori i këtij festivali Agron Domi, i cili është shprehur i lumtur për këtë lajm që ka ardhur nga Akademia Amerikane e Filmit.   Ja lajmërimi i parë …

Lexo më shumë