Ballina / Shendetesi (page 3)

Shendetesi

Snikers

1 pako biskota 1gotë e ujit sheqer 1 krem 70gr margarinë 2 gota lajthi ( fistek ) 2 çokollada kuzhine 1 gotë ujë Pregaditja Vendosim sheqerin në tenxhere përzihet deri sa fillon të mer ngjyrë. Pastaj i shtohet kremi, uji dhe margarina. 5 minuta duhet të vëloj dhe largohet nga …

Lexo më shumë

Nëntë ushtrime për 30 sekonda: Stërvitja në shtëpi, e cila sulmon dhjamin në stomak, formëson belin! (Video)

Injorojeni dembelinë dhe bëni këto nëntë ushtrime çdo ditë. Rezultatet do të jenë të dukshme. Qëllimi i kësaj stërvitjeje në shtëpi është heqja e dhjamit nga stomaku dhe zvogëlimi i vëllimit të belit. Përbëhet nga nëntë ushtrime. Për secilin ushtrim është e nevojshme t’i ndani 30 sekonda. Rezultatet do të …

Lexo më shumë

Rikthehet fruthi në Kosovë

Kosova radhitet në mesin e vendeve me përqindje të lartë të vaksinimit. Sipas statistikave zyrtare, rreth 95 për qind e fëmijëve, thuhet se janë të vaksinuar, çka sipas autoriteteve vendore, ka treguar sukses në parandalimin, rrallimin apo edhe zhdukjen e shumë sëmundjeve. Fruthi, ishte një nga sëmundjet, që falë vaksinimit, …

Lexo më shumë