Ballina / Show Bizz (page 10)

Show Bizz

Edhe 300 shtretër për pacientët në Spitalin psikiatrik, drejtori Kovaçi: Angazhohemi maksimalisht të krijojmë kushte sa më të mira

Drejtori i spitalit ‘Psikiatrik-Shkup’, Qamil Kovaçi, po jep një kontribut intensiv në krijimin e kushteve në këtë spital. Tani kanë furnizuar reth 300 krevat të rinj për klientët të cilët kanë qëndrim të përhershëm në këtë spital. Fillimisht, është bërë riparimi i disa reparteve, ku janë rikonstruar në tërësi, dhe …

Lexo më shumë

Aktivistja Nertila, perzgjidhet per Shqiperine ne takim global, merr edhe Kosoven me vete

Lissus Tilka, artistja por sot e identifikuar fort me tagrin e aktivistes, eshte nisur drejte Brukselit per te qene pjese e nje konference nderkombetare te Sigurise se shteteve.Ajo ka studiuar disa vite Diplomaci e vijon studimet per Drejtesi, dhe kjo i sherben sigurisht karrieres se saj.Por ajo cka e ben …

Lexo më shumë
Loading...