Ballina / Show Bizz (page 29)

Show Bizz

SKANDALOZE Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve shkelë Ligjin për Kinematografi me konkursin për drejtorin e QKK-së.

Në një publikim zyrtarë të datës 29.12.2017 të Ministrisë së Kulturës është shpallur konkurs për zgjedhjen e Drejtorit të QKK-së por quhet ,,Konkurs i Brendhsëm” për zgjedhjen e Drejtorin të QKK-së. Me këtë publikim Ministria e Kulturës ka anashkaluar Ligjin për Kinematografi i cili përcakton saktë se zgjedhja e Drejtorit …

Lexo më shumë

Vite më parë mori një plumb në kokë, Tatlises: Po eci, po shëtiti, çfarë mund të kërkoj më tepër prej Zotit

Ibrahim Tatlises është një ndër këngëtaret më të mëdhenj të shtetit turk. Ai pothuajse në çdo cep të globit ka dashamirës, ashtu sikurse edhe në Kosovë. Këngëtari vite më parë ishte cak i atentati që për fat nuk i mori jetën 65-vjeçarit, ku një plumb e goditi në krahun e …

Lexo më shumë
Loading...