Ballina / Show Bizz (page 3)

Show Bizz

Premierë: “Mjaft“ Bashkpunimi ndermjet Veronika Rapushi ZHADE ft Klodian Korra (Foto-Video)

Veronika Rapushi (Zhade Tirona) tashmë është artiste e afirmuar e muzikes shqiptare , qdo projekt muzikor arri ta shendrroi në hit. Kënga e fundit nga artistja në fjal vjen në bashkpunim me Klodian Korra. “Mjaft” është një këng që përciell emocion në qdo tingull. Për tekstin e këngës është përkujdesur …

Lexo më shumë

Premierë: “Ushtari i Lirise “ Bashkpunimi ndermjet Bardhe Gega ft Argjens Lloga (Foto-Video)

Bardhe Gega tashmë është artiste e afirmuar e muzikes shqiptare , qdo projekt muzikor arri ta shendrroi në hit. Kënga e fundit nga artistja në fjal vjen në bashkpunim me Argjens Lloga. “Ushtari i Liris” është një këng që përciell emocion në qdo tingull. Për tekstin e këngës është përkujdesur …

Lexo më shumë

Premierë – “Ani po vjen nusja” Projekti i ri muzikor nga Antigona Hoxha (Foto-Video)

Premierë – “Ani po vjen nusja” Projekti i ri muzikor nga Antigona Hoxha (Foto-Video) Antigona Hoxha quhet këngëtarja e cila ka shkëlqyer në industrinë muzikore shqiptare, si një premtim serioz që i bëhet të ardhmes, duke i thënë se profesionalizmi do të jetë i pranishme si në nivelin artistik ashtu …

Lexo më shumë

Bledi bashkon forcat me Era Gegaj në Potpurin e sapo publikuar (Foto-Video)

Bledi dhe Era Gegaj sapo kan lansuar projektin e ri per fansat e tyre, potpuria e pubikuar ne youtube perciell shumë ritem dhe alergi te fansat.Perndryshe zeri brilant i të dy artisteve bënë që kjo potpuri të kaloj shpejt tek veshi i ndegjuesve https://www.youtube.com/watch?v=Y8EKNv1HhiU&feature=share&fbclid=IwAR3YMZDc2F0-BGTIOfzr7YKP3ula2ifvFpUJW5eBDEWr83yib8XuQOHAlRc&app=desktop

Lexo më shumë

Premierë – “Ring Ring “ Projekti i ri muzikor nga G-Ent (Foto-Video)

Industria muzikore shqiptare aktualishtë është shumë produktive, fal artistave të talentuar dhe përqafimit me rryma të reja muzikore aktualisht kjo industi po sundon Europen. Një artist i ri po që premton shumë në industrinë e muzikës Francezo-Shqiptare është G-ENT. Tregu i muzikës sonë çdo ditë e më shumë po pasurohet …

Lexo më shumë

Njihuni me bukuroshen nga Prizreni, e cila ka filluar rrugëtimin e saj në fushën e modës

Quhet Eglantina Osmanollaj, është 23 vjeçare, e lindur në qytetin më të bukur të Kosovës, në Prizren. Eglantina është në vitin e fundit të studimeve bachelor në Departamentin e Biologjisë, programi Ekologji dhe Mbrojtje të Mjedisit në Universitetin e Prishtinës në Prishtinë ku edhe jeton për momentin. Aktualisht punon si …

Lexo më shumë