Ballina / Show Bizz (page 32)

Show Bizz

Eliza Dushku: Jam abuzuar seksualisht në moshen 12 vjeç, njëri nga emrat e famshëm të kinematografisë së Hollywud-it

Shqiptarja Eliza Dushku, e cila njihet si një ndër shqiptaret e cila ka bërë karier në kinematografinë e Hollywud-it, ka pranuar se për të arritur deri këtu ajo ka kaluar në shumë periudha të vështira. Eliza ka treguar haptas se në moshen 12 vjeçare ishte dhunuar seksualisht nga Johel Kramer, …

Lexo më shumë

Nuk është aksion i filmave holivudian, Libi e Vlorijani në promon e re shfaqen si agjent të 007 (Video)

Një promo e re e emisionit ‘Prive’ do të sjellë secilën javë një speciale fillimisht ku moderatorja e njohur Liberta Spahiu dhe gazetari Vlorijan Halili do të sjellin një gjë që nuk është parë më herët nëpër emisionet shqiptare. Disa sekuenca ku të dy shihen sikur janë agjent të 007 …

Lexo më shumë

TIFF-Tirana International Film Festival tani e tutje zyrtarisht kualifikues për OSCAR

Festivali Ndërkombëtar i Filmit në Tiranë – TIFF, tashmë është festival zyrtar i OSCAR për filmin të shkurtë. Lajmin e ka konfirmuar drejtori i këtij festivali Agron Domi, i cili është shprehur i lumtur për këtë lajm që ka ardhur nga Akademia Amerikane e Filmit.   Ja lajmërimi i parë …

Lexo më shumë

Ministria e Kulturës anulon ,,Konkursin e Brendshëm” të cilësuar si të jashtëligjshëm nga artistët

Në një njoftim zyrtar në web faqen e MKRS-së është bërë publike anulimi i konkursit për zgjedhjen e drejtorit të Qendrës Kinematografike të Kosovës, QKK-së. Artistë dhe filmbërës nga shoqatat Unioni i Artistëve të Filmit të Kosovës dhe shoqata e filmbërësve të Kosovës ARTE 7 menjëherë kishin reaguar për një …

Lexo më shumë