Ballina / Show Bizz / TV / Film

TV / Film

Filmi “Heroi” shfaqet në 20 vjetorin e Epopesë së Jezercit ne Ferizaj

Filmi “Heroi” me skenar dhe regji të Luan Kryeziut do të shfaqet nesër në ora 20:00 në Teatrin e Qytetit të Ferizajt, “Adriana Abdullahu”. Filmi shfaqet në kuadër të 20 vjetorit të manifestimit “Epopeja e Jezercit”, që organizohet nga Komuna e Ferizajt në kujtim të luftës së UÇK-së.. Përveç këtij …

Lexo më shumë

Halil Kastrati i bene surpriz Behxhet Pacollit kete gje ne Kojshia Show (Foto+Video)

Halil Kastrati i bene surpriz Behxhet Pacollit kete gje ne Kojshia Show. Emisioni me i ndjekur ne vend Kojshia Show hap sezonin me dy mysafir: Halil Kastrati e Behxhet Pacolli,ku nder te tjerash Halil Kastrati i kishe pregatitur surpriz Behxhet Pacollit ja qka..! Linkun e gjeni me poshte../Zbulimi.com Ky portal …

Lexo më shumë

Rita Ora mer pjesë në trilogjinë erotike “Fifty Shades Freed” (Foto)

Trilogjia erotike  e filmit “Fifty Shades Freed” ka kaluar shifrën prej 300 milionë dollarësh përfitime, ndërsa 1.25 miliard dollarë janë mbledhur gjithësej për tri pjesët . Në rolet kryesore të cilë luajn  Dakota Johnson dhe Jamie Dornan. Për epizodi i  tretë të këtij filmi është shpenzuar buxhet prej 55 milionë dollarësh. …

Lexo më shumë

DYSHIME SE QENDRA KINEMATOGRAFIKE FALSIFIKOI RREGULLOREN

Komuniteti i kineastëve të Kosovës ka shprehur shqetësimin e tyre për miratimin nga Ministria e Kulturës të Rregullores për Punën e Jurisë Vlerësues të Projekteve. Ky komunitet dyshon se ajo rregullore është falsifikuar në procedurë, duke mos i marrë parasysh vërejtjet e Këshillit Drejtues të QKK-së. Këto pretendime i ka …

Lexo më shumë

Aktori nga Hollywood- i Morgan Freeman thërret ezanin

Morgan Freeman, ylli i shumë filmave nga të gjitha zhandret, gjatë një vizite në një xhami i cili kishte shkuar në xhirimeve të dokumentarit “History of God” (“Historia e Zotit”) për National Geographic,pranoj se thirrja e ezanit është një ndër thirrjet më të bukura në botë. Madje ai u interesua më …

Lexo më shumë

Douglas akuzohet nga një punonjëse për………..

Akuza të shumëta në Hollywood drejtuar figurave publike së fundi ka tronditur kinematografinë amerikane duke drejtuar gishtin drejt Michael Douglas. Douglas është akuzuar nga një punonjëse e cila e kishte akuzuar atë se ka mastrubuar në prezencë të saj dhe ka folur fjalë të ndyta.  Por nuk është bërë e ditur …

Lexo më shumë

“Jumanji ” filmi i cili po then rekordin e shikueshmërisë

Entertainment Weekly  në një komunikatë për media  ka bërë të ditur se filmi ” Jumanji”  pritet të fitojë 27 milionë dollarë këtë fundjavë në kinematë amerikane dhe kanadeze, duke e bërë atë filmin më të shikuar.. Filmi ka arritur të grumbulloj 283.2 milionë dollarë në vend pas vetëm katër javëve …

Lexo më shumë