Ballina / Stili

Stili

Katër pjesë në trupin e femrës të cilat nuk bën t’i prekni gjatë seksit

Edhe pse gjatë seksit rekomandohet të kërkoni zona të reja erogjene te partneri, ekzistojnë pika në trup të cilat do të duhet t’i shmangni. Femrat kanë zbuluar që prekja e këtyre pikave u shkakton ndjenjë të pakëndshme dhe dhembje, transmeton MegaPress. Ja për cilat pjesë të trupit është fjala: Cerviksi …

Lexo më shumë

Nëntë arsyet se përse duhet të bëni më shumë seks

Nëse me të vërtetë keni nevojë për ndonjë arsye që t’i nxehni gjërat në shtrat, atëherë s’keni pse të brengoseni më. Përveç arsyeve të qarta për të cilat njerëzit bëjnë seks – dashuri, kënaqësi – krijimi i një fëmije – shkenca tregon se seksi sjell shumë përfitime shëndetësore, transmeton MegaPress. …

Lexo më shumë

Numri ‘magjik’: Në këtë moshë do ta përjetoni seksin më të mirë në jetë

Nëse keni menduar se majën seksuale e keni arritur në vitet tuaja të 20’ta apo 30’ta dhe se nga ajo moshë vetëm fillon të keqësohet jeta seksuale, atëherë kemi lajme të mira për ju. Sipas një studimi të fundit të publikuar në platformën ‘Happify’, seksin më të mirë të jetës …

Lexo më shumë

Valon Faiku profesionisti i fitnesit dhe trainer i liçensuar nga Federata e Bodybuldingut të Kosovës

Valon Faiku është një nga trajnerët më të njohur në Kosovë. Këtë profesion e ushtron që nga 2003, ndërsa ka më shumë se 15 çertifikata, mirnjohje nga fitnesi dhe është  trainer i liçensuar nga Federata e Bodybuldingut të Kosovës. Ndërsa suksesi që vlen të veçohet është një nder klientet Bled …

Lexo më shumë