Ballina / World

World

Et ullamcorper sollicitudin elit odio consequat mauris, wisi velit tortor semper vel feugiat dui, ultricies lacus. Congue mattis luctus, quam orci mi semper

Federata Ndërkombëtare e Xhudos i ndan një çmim të madh Majlinda Kelmendit

Majlinda Kelmendi ka fituar çmimin prestigjioz “Xhudistja më e mirë e sotme” (Best Female Judoka Today) nga Federata Ndërkombëtare e Xhudos. Kampionia olimpike është nderuar me çmimin më të madh në karrierë të dielën në mbrëmje në Budapest të Hungarisë, para Kampionatit Botëror në Xhudo. Botërori nis më 28 gusht …

Lexo më shumë

Tifozët serb nuk e shikojnë kurrë futbollin si sport, shikoni çfarë postojnë për Skënderbeun (FOTO)

Me të mësuar se dy skuadrat njëra shqiptare dhe tjetra serbe, dotë përballeshin në Europa League ka plasur një luftë tjetër por këtë herë në mediat sociale. Tifozerisë shqiptare dhe nga tifozet serbë, kanë postuar komente për sfidën Skënderbeu – Partizani i Beogradit. Në faqen zyrtare të Skëndërbeut një serb …

Lexo më shumë