Ballina / Lajme / Cila është e vërteta e rastit ” Monstra”?
Loading...

Cila është e vërteta e rastit ” Monstra”?

Brenda grilave të burgjeve në Maqedoni, ka shumë shqiptarë të cilët padrejtësisht akuzohen për krime të cilat nuk i kan bërë. Skenare të shumëta të shtetit Maqedonas, janë duke u pregaditur për shumë nga ta. 

Ashtu siç ndodhi me rastin” Monstra”, ku u denuan me burgim të përjetshëm gjashtë shqipëtarë, të cilët akuzohen për vrasjen e pesë të rinjëve maqedonas. Ndërsa pak ditë më parë Zoran Bozhinovskit, deklaroi se të bërgosurit në rastin “Monstra” janë të pafajshëm edhe pse janë denuar me burgim të përjetshëm.

Ndërsa kunder tyre në Gjykaten Supreme në vitin 2012, kishte pasur një dëshmitar të rrejshëm ,i cili vazhdimisht e kishte ngatërruar emrin e vendit, ku kishte ndodhur vrasja e pestë fishtë, duke e quajtur Zhelezarës, ndërsa prokurori në Gjykatë e kishte përmirësuar disa herë, duke i kujtuar dëshmitarit se vrasja kishte ndodhur në Liqenin e Smilkovës.

Ku me anë të kësaj dëshmitari , vërehet se është dëshmitar i rrejshëm duke u bazuar nga ajo që prokurori disa herë e ka përmirësuar, gjatë dëshmisë së tij.

Ndërsa  nga ana tjeter në një prononcim për media Zaevi thotë se ka fakte, ku  6 shqiptarët të akuzuar në rastin “ Monstra” janë të pafajshëm./MegaPress/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …