Ballina / Lajme / Bota / Çitaku: Daçiq ëndrra ime për ta vizituar hënen do të jet më e realizuar sesa ëndrra jote për …..
Loading...

Çitaku: Daçiq ëndrra ime për ta vizituar hënen do të jet më e realizuar sesa ëndrra jote për …..

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka reaguar ndaj  deklaratave të Ministrit të Jashtëm të Serbisë, Ivica Daçiq, i cili tha se  më par do e heqin njohjen e Pavarsisë së  Kosovës SHBA dhe Britania  sesa Rusia ta njohë atë.

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, paska thënë që dëshira e tij është që SHBA-të dhe Mbretëria e Bashkuar të tërheqin njohjen e Kosovës. Çfarë mund të them, do të doja të isha një kampione Wimbledonit, dhe do të doja që të mund ta përballoja një udhëtim për në hënë…duhet të them që ëndrrat e mia janë më afër realiteti” ka shkruar Çitaku në Twitter.

https://twitter.com/vloracitaku/status/966683528401510400

/MegaPress.AL/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …

Loading...