Ballina / Show Bizz / CLIRIM DENAJ – Mbreti i muzikes LIVE shqiptare Foto- Video
Loading...

CLIRIM DENAJ – Mbreti i muzikes LIVE shqiptare Foto- Video

Clirim Denaj është një nga këngëtaret më të njohur shqiptar. Biografia e këngëtarit është shumë e pasur.
Preiudha 1979 deri në 1992 këngëtar pranë Ansamblit Artistik të Ushtrise Popullore . 1995 në Teatrin e Estrades Tirane. Nga viti 2005 deri në vitin 2007 në cirkun e Tiranës , nga 2009 vazhdoj të jet  në  detyrën e   përgjëgjësit  të Ansamblit Tirana dhe Bandës së Bashkise Tirane.  Arsimi i mesëm  i artistit në fjalë është në Liceu Artistik dega e Muzikes Jordan Misja Tirane. Arsimi lart dega Gjuhë Letërsi ,nga mosha 10 deri në 15 akrobat dhe gjymnast i nderuar me cmim të pare dhe të dyte në Republik .  Pjesmarrës i disa festivaleve në RTSH si kantautor ,pjesmarres në festivalet e interpretimit dhe të festivalit Kur vjen pranvera . Pjesmarrës në Festivalin Kënga Magjike 3 herë … Fitues i festivalit të këngës Rreshtore dhe marciale . Cmim anketash muzikore me së fundi dhe aktor në Teatrin Metropol në dramen Arturo Ui . Me albume dhe vidio muzikore të hedhura në treg, përndryshe ka qen i angazhuar nga femirija me recitime dhe këng në aktivitetet e shkollave dhe pallatit të pionierve.
Këngëtari eshte shume i njohur ne Shqiperi, dhe këngët e ti ndër vite i gjejmë të gjitha në kanalin muzikor youtube.

Loading...

Shikoni gjithashtu

Ardit Bexheti vjen në duet me Aida Doçin (Video)

Një këngë shumë ritmike verore dhe gazmore është realizuar në duet mes këngëtarit tashmë të …

Loading...