Ballina / Lajme / Kosovë / Daka: Të gjitha janë bërë gati pë zgjedhjet e 22 tetorit
Loading...

Daka: Të gjitha janë bërë gati pë zgjedhjet e 22 tetorit

Daka ka treguar se të gjitha materialet zgjedhore për diten e nesër janë shpërndar në të gjitha komunat e Kosovës. Që nga ora 9:00 e mengjesit të sotëm.

Zonja Daka ka bërë të ditur se mundësi votimi kan të gjithë ata persona të cilët kan dokumente të Republikes së Kosovës dhe ata të cilët janë në lista të votuesëve.

Ndërsa  bëhet e ditur për MegaPress në gjendje gadishmërie do të jen edhe policia nëse ka nevojë për ndonjë intervenim.

Bëhet e ditur se të gjitha qendrat e vend votimeve do të happen në ora 7:00 ndërsa do të mbyllen në mbrëmje 19:00.

Gjatë ditës do të bëhet e ditur për media se sa vete kan votuar.

/MegaPress.al/

 

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …

Loading...