Ballina / Teknologji / Dalin në shitje modelet më të reja Samsung Galaxy S9 dhe S9+
Loading...

Dalin në shitje modelet më të reja Samsung Galaxy S9 dhe S9+

Samsung Galaxy S9 dhe S9+ vijnë me ekran Infinity Super AMOLED me rezoulicon Quad HD.  Galaxy S9 ka ekranin 5.8-inç ndërsa Galaxy S9+ 6.2-inç – ngjashëm sikur vitin e kaluar.

Samsung Galaksy ka dy kamera me 12 megapikselë me një kënd të gjerë dhe një lente telefoto dhe ofron mjete të ngjashme shtesë si Dual Capture dhe Live Focus (Modeli Portret i iPhone).

Procesori i ri SoC me tetë bërthama përbëhet nga bërthama e gjeneratës së tretë Mongoose me shpejtësi prej 2.8 GHz dhe bërthamën Cortex0A55 me 1.7 GHz.

Po ashtu, dyshja vjen edhe me grafikën Mali-G72 me 18 bërthama dhe 4 GB RAM (S9) ose 6 GB (S9+).  Ai vjen në kombinim me grafikën Adreno 630 dhe 4 GB RAM (S9) ose 6 GB RAM (S9+).

 

/MegaPress.AL/

Shikoni gjithashtu

Dell prezenton modelin më të ri të lloptopëve me hollësi 16mm

Kompania e lloptopëve Dell ka bërë publike se në pranverë të 2018 do të paraqitet …