Ballina / Lajme / Kosovë / Delegati i 2 Korrikut, kujton çastet kur Kosova niset në rrugën e pavarësisë (Video)

Delegati i 2 Korrikut, kujton çastet kur Kosova niset në rrugën e pavarësisë (Video)

Me shumë krenari e tregon një fotografi të 27 viteve më parë. Në të shihet Isuf Konjufca, i cili në vitin 1990 ishte 37-vjeçar. Në atë datë ai nënshkruan atë që njihet si “Deklarata e 2 Korrikut”.

Tani 64-vjeçar dhe me telashe për të folur (për shkak të problemeve shëndetësore), Konjufca mban mirë mend momentet e asaj dite historike.

Atë kohë, në kushte të jashtëzakonshme, delegatët e Kuvendit të atëhershëm krahinor të Kosovës, nënshkruan deklaratën e Pavarësisë.

Pas këtij momenti, Konjufca me shumë të tjerë ndiqet nga organet e atëhershme të sigurisë së Jugosllavisë dhe Serbisë. /Klan Kosova/

 

Loading...

Shikoni gjithashtu

Aktivistja shqiptare,mes Europes:Shoqatat globaliste serbe te grave, s’njohin viktimat e dhunes seksuale te Kosoves.

Pas një konference në Bruksel për sigurine e shteteve me rastin e 10 Vjetorit të …

16 Komentet

 1. ORION是一部擁有三重長脈衝 755nm/1064nm/532nm的激光儀,提供專業和最新的技術,強調其穩定性和便利性的能力。另外,最佳的參數是基於各種臨床結果提供的。三長脈衝激光系統 -Long pulsed Nd:YAG (1064nm) -Long pulsed Alexandrite (755nm) -Long Pulsed KTP (532nm) 先進技術 – 氣冷卻系統(ACD) – 智能面板 – 三波長 – 高電源 應用 -Long pulsed Nd:YAG (1064nm)●脫毛●嫩膚●血管病變●腿部靜脈曲張●痤瘡●灰指甲●疣-Long pulsed Alexandrite (755nm)●脫毛●美白肌膚●色素性病變●黑頭●黃褐斑●疤-Long Pulsed KTP (532nm)●血管病變●酒渣鼻●色素性病變●太陽雀斑●美白肌膚●鮮紅斑痣●血管瘤

 2. 一抹打開美肌模式 無油成分,保濕、控油、柔膚三效合一

 3. 孫悟空大鬧錶盤?HUBLOT生肖腕錶搶爆駕到 – STYLE-TIPS.COM 十二生肖之中,猴永遠給人一種活潑好動的感覺,而Pop Art可謂最適合演繹的畫風…

 4. » 讓皮膚來一頓新鮮盛宴:Fresh Line 新鮮蔬果美顏面膜篇 » judytse’s blog’ » 讓皮膚來一頓新鮮盛宴:Fresh Line 新鮮蔬果美顏面膜篇 » judytse’s blog’

 5. Les Merveilleuses LADUREE 【Cheek】浮飾仕女頰彩 PRESSED CHEEK COLOR的商品介紹 Les Merveilleuses LADUREE,Cheek,浮飾仕女頰彩 PRESSED CHEEK COLOR

 6. 介紹底妝系列中的妝前乳産品。

 7. 『團購』IQ HOUSE一到三歲玩具團購,三個月都玩不膩的新玩具,激發孩子的想像力、創造力 @ 潮流、美妝、消費 創造個人化風格的女性社群 PIXstyleMe 『團購』IQ HOUSE一到三歲玩具團購,三個月都玩不膩的新玩具,激發孩子的想像力、創造力

 8. 堅守白皙美肌 – 醫之美(香港)有限公司G.V.G (HK) Co. Ltd. (GVG) 堅守白皙美肌 – 醫之美(香港)有限公司G.V.G (HK) Co. Ltd. (GVG)

 9. Who needs Lukas Podolski if you’ve already got Andrey Arshavin? Fulham striker Pavel Pogrebnyak insists that Germany hot shot Podolski is no better than his Russia team-mate. Arsenal don’t need Podolski… Arshavin is better! Pogrebnyak backs compatriot

 10. It is really a great and useful piece of info. I’m glad that you shared this useful info with us. Please keep us informed like this. Thanks for sharing.

 11. Premier League champions Manchester City are continuing to monitor Atletico Madrid manager Diego Simeone amid growing concern regarding their faltering season. Manchester City monitor Diego Simeone as Premier League champions continue to struggle under Manuel Pellegrini

 12. Read our in-depth iPhone XS Max review
  Read our hands-on iPhone XR review
  link
  Read our hands-on Apple Watch 4 review
  iPhone XS price and release date
  iPhone XS

 13. I’m not that much of a online reader to be honest but your sites really nice, keep it up! I’ll go ahead and bookmark your website to come back later on. All the best

 14. I get pleasure from, lead to I found just what I was having a look for. You have ended my four day long hunt! God Bless you man. Have a nice day. Bye

 15. There is definately a lot to know about this subject. I really like all the points you’ve made. Employment news 2019 – http://bit.ly/2W5VXUJ+

 16. I enjoy reading through a post that will make men and women think. Also, thanks for allowing for me to comment! useful employment link – https://is.gd/xGiSzO-

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.