Ballina / Teknologji / Dell prezenton modelin më të ri të lloptopëve me hollësi 16mm
Loading...

Dell prezenton modelin më të ri të lloptopëve me hollësi 16mm

Kompania e lloptopëve Dell ka bërë publike se në pranverë të 2018 do të paraqitet modeli më i ri i lloptopit Dell,  konvertueshme 360 shkallë në CES. Ka një chip hibrid Intel AMD.

“XPS 15” nga Dell ështe një nga laptopët e parë i cili do të përdorur chipin hibrid Kaby Lake G nga AMD dhe Intel, me njësi grafike Vega nga AMD, e cila duhet të rrisë shpejtësinë.

Lloptopi ka katër porte USB-C dhe një ekran 15.6-inç 4K. Ekrani rrotullohet 360 gradë, pra kthehet edhe në pjesën e prapme të pajisjes. Laptopi do të peshojë 1,95 kg dhe të jetë 16 mm e hollë. Një lexues i kartave SD dhe një fole mikrofon me kufje me një lidhje jack 3.5 mm si dhe një ekran me pesë faza LED janë instaluar ku mund të duket edhe mbushësi i  baterisë.

Vlera e tij do të kushtoj 1,300 $. Kompania i falenderon të gjithë menaxherët e saj për punen e palodhur, të lansimit në treg të modelit më të ri të lloptopëve.

/MegaPress.AL/

Shikoni gjithashtu

Dalin në shitje modelet më të reja Samsung Galaxy S9 dhe S9+

Samsung Galaxy S9 dhe S9+ vijnë me ekran Infinity Super AMOLED me rezoulicon Quad HD.  …