Ballina / Sport / Dembele realizoi ëndrren e fëmijërisë që të luaj për Barcelonen ( Foto )
Loading...

Dembele realizoi ëndrren e fëmijërisë që të luaj për Barcelonen ( Foto )

Dembele duket se e ka realizuar ëndrren e fëmijërisë që të luaj për Barcelonen.  Gjatë vizites në Camp Nou i ka deklaruar se do të jep gjithçka nga vetja. Ai gjithashtu ka postuar edhe fotografi në Facebook, ku tregon dollapin dhe gjërat sportive që i përkasin atij, tashmë në ekipen e Barcelones.

Ndërsa në treg kan dalur në shitje edhe  fanella ku shkruan emri i Dembele dhe numri 11 që dikur e ka mbajtur Neymar

Dembele falenderon Dortmundin , trajnerët, tifozët e zjarrt, shokët që ka qenë me fat që ka luajtur për ta.

Postimi  i plotë:

The dream becomes reality
Just want to say a massive thank you to everybody at Borussia Dortmund Thanks to the boards over the year , the managers and coaches I’ve played under, the staff I’ve worked with, the team mates I’ve played alongside, and finally the amazing fans that I’ve been lucky enough to have played for. Thanks for the memories.

/MegaPress/

Shikoni gjithashtu

Supertalenti nga Bishtazhini, Toni Domgjoni përkrah rininë e vendlindjes

Toni Domgjoni nga Bishtazhini (Gjakovë) është një ndër talentët më mirë në Zvicër dhe është …