Ballina / Lajme / Denohet me 3 vjet burg mësuesi i cili e ngacmonte nxënsen e mitur
Loading...

Denohet me 3 vjet burg mësuesi i cili e ngacmonte nxënsen e mitur

Hasan Martini është denuar me 3 vjet burg, nga gjykata e Tiranës, pasi kidhte ngacmuar nxënësen e tij të mitur. Si provë material ka shërbyer biseda mes Martinit dhe nxënëses së mitur. Martini ,që në janarr kishte filluar ta ngacmonte vajzen.

E mitura ka dëshmuar në prezencë të psikologëv,e ku tregon se mësuesi në fillim i kishte kërkuar një fotografi, me pretendimin ta bënte një lajm si nxënëse e dalluar. Vajza ja kishte derguar fotografinë përmes facebookut, por lajmi asnjëherë nuk është botuar.

Pas disa javësh Hasan Martini, e kishte ndalalur të mituren në kabinetin e informatikes, dhe kishte fillon ta ngacmon seksualisht duke e puthur dhe prekur.

Më vonë Martini, i kishte shkruan vajzes t`i fshinte bisedat në facebook dhe ja ul noten në lënden e matematikes. E ndodhur nën presion dhe shantazh të mësuesit, vajza i tregon prindërve të saj, ku e nëna e saj mer situaten nën kontroll.

Ajo fillimisht komunikon më mësuesin në facebookun e vajzes dhe mbledh prova material  e të cilat i paraqiten prokurorit të Tiranës.Edhe pse Martini, gjatë gjithë seances ka mohuar akuzat kundër tij përpara trupit gjykues.

Prokuroria vendos ta denoj me 3 vjet burg, 1 vit ka qenë në arrest shtepiak, ku sipas avokatit të tij Martini vuan nga sëmundja e zemres, gjë e cila u vërtetua edhe nga mjekoligjorët.

/MegaPress.AL/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …