Ballina / Shendetesi / Ushqimi dhe Dieta / Dietë e veçantë, humbni ” 7kg për 7ditë”
Loading...

Dietë e veçantë, humbni ” 7kg për 7ditë”

Nëse dëshironi të humbni “7 kg për 7  ditë” atëherë ju duhet t` përmbaheni  rregullave të kësaj diete. Duhet të pini ujë, kafe, çaj xhinxhifilli dhe uje mineral. Ndërsa alkoolin duhet ta largoni sepse pengon  largimin e yndyres.

Dita 1: supë dhe fruta (përveç banane)

Dita 2: supë dhe perime për drekë, një patate e gatuar (pa fruta)

Dita 3: supë, perime dhe fruta (fruta mund të hani sa të dëshironi)

Dita 4: supë, banane dhe dy mish të vegjël më të vogël 150ml

Dita 5: supë, një copë mish të bardhë ose peshk të pjekur në vaj ulliri me shumë sallatë domate.

Dita 6: supë, perime dhe mish sa më shumë që dëshironi.

Dita 7: supë, perime dhe oriz. /MegaPress/

Shikoni gjithashtu

Receta për gullash

Përbërësit: 1 kg mish viçi 500 gr qepë 3 thelbinjë hudhër 1 karrotë 2 luge …