Ballina / Lajme / Kosovë / Digjet Hotel Kalaja në Vushtrri
Loading...

Digjet Hotel Kalaja në Vushtrri

Reth ores 5 të mengjesit të dites së sotme, digjet Hotel Kalaja në Vushtrri. Shkaktar dyshohet të jet tensioni i ulët i rrymes elektrike. Ndërsa pronari i hotelit Nexhmedin Bahtiri, akuzon KEDS-in, ku vetëm mbrëm e kan lajmruar  disa herë përshkak të tension të ulët të rrymes elektrike, ndërsa ata nuk kan intervenuar asgjë.

Ndërsa Fadil Hyseni, shef i zjarrëfikësave në Vushtrri për MegaPress thot se , menjëherë kan dalur në vendin e ngjarjes, duke u munduar ta lokalizojnë zjarrin por ka qenë e pamundur përshkak se zjarri është përhapur shumë shpejt  ka vetëm një sisternë dhe ka qenë e pamundur lokalizimi i menjëhershëm i zjarrit.

Edhe shefi I zjarrëfikësave  për MegaPress, pranon se shkaktar është rryma elektrike. Ndërsa nga pamundësia për ta lokalizuar zjarrin është dashur të thirren edhe ekipet e zjarrëfikësve nga Mitrovica, Skenderoj dhe Obiliqi.   Mitrovica,  ka intervenuar me 3 kamiona gjithësej 12 mij litra ujë, ndërsa Skenderaj me 2500 litra ujë. Në ndihum për shuarjen e zjarrit  ka ardhur edhe KEDS, me një taker me 10.000liter ujë. Ndërsa ndhmë ka dhënë edhe AME me një tanker./ MegaPrsee/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …