Ballina / Lajme / Dimitrov: Vendimi për Kosovën në UNESCO, në interes të Maqedonisë
Loading...

Dimitrov: Vendimi për Kosovën në UNESCO, në interes të Maqedonisë

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Nikolla Dimitrov ka thënë se anëtarësimi i Kosovës në UNESCO është çështje me interes për Maqedoninë, Serbinë dhe gjithë Evropën.

Ai ka thënë se Maqedonia do të jetë e kujdesshme kur të vendos se si do të votojë.

“Maqedonia është një shoqëri multietnike dhe duhet të jemi të kujdesshëm kur të marrim vendime. Është e sigurt se çdo vendim do të jetë në interes të Maqedonisë”, ka thënë Dimitrov, transmeton lajmi.net.

/zeri.info/

Loading...

Shikoni gjithashtu

NISMA SOCIALDEMOKRATE ARTIKULUESE E VËRTETË E KËRKESAVE TË QYTETARËVE TË KOSOVËS, PËR SHTETIN QË DUAM

Jemi në një moment jashtëzakonisht të rëndësishëm për Kosovën dhe fatet e saj të së …

Loading...