Ballina / Lajme / Dokumenti zyrtar i Vatikanit: Nëna Terezë e lindur në Shkup të Shqipërisë (FOTO)
Loading...

Dokumenti zyrtar i Vatikanit: Nëna Terezë e lindur në Shkup të Shqipërisë (FOTO)

Në dokumentet e sotme të shenjtërimit të Nënë Terezës është shkruar vendlindja Shkup, Shqipëri.

Këto dokumente janë zyrtare të shpërndara nga Vatikani, ndërsa e njejta ka figuruar edhe në dokumentin zyrtar me të cilin Nëna Terezë u shëndërrua në Shën Tereza, pas shenjtërimit të saj.

Kjo ka nxitur reagime dhe debate në Shkup, duke theksuar se ky akt i Vatikanit është skandal dhe duhet të përmirësohet. Por reagimet kanë pasuar vetëm në rrjete sociale dhe disa media.

/NJË KOMB/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …