Ballina / Show Bizz / Donatella Buccino, bukuroshja e popullarizuar italiane (Foto)
Loading...

Donatella Buccino, bukuroshja e popullarizuar italiane (Foto)

Donatella Buccino është një fotomodele nga Italia dhe një prej personaliteteve të popullarizuara në Instagram.

Atë e ndjekin mbi 512 njerëz në rrjetin e njohur social, ku publikon vazhdimisht imazhe të fizikut të saj mbresëlënës.

(Foto: Instagram/DonatellaBuccino)

25-vjeçarja është motra e vogël e Cristina Buccinos, e cila është modele e njohur në gjithë botën.

Po ashtu, ajo e ka motër edhe Maria Teresa Buccinon, e cila po ashtu ka hyrë së fundmi në botën e modelingut.

(Foto: Instagram/DonatellaBuccino)

Donatellas i pëlqejnë shtete ekzotike, shpesh e kalon kohën nëpër plazhe, ndërsa një prej destinacioneve më të preferuara është Hondurasi.

Edhe pse ka oferta të mëdha për punë, bukuroshja nuk heq dorë nga shkollimi.

(Foto: Instagram/DonatellaBuccino)

Buccino studion biologjinë, ndërsa shkollimin e ka prioritet pavarësisht angazhimeve të shumta si modele.

Ndryshe, motra e saj Cristina është spekuluar për një lidhje edhe me Cristiano Ronaldon, pasi më vitin e kaluar revista Chi kishte publikuar një fotografi të tyre duke darkuar në Ibiza.

Cristina Buccino dhe Cristiano Ronaldo (Foto: Chi)

Shikoni gjithashtu

Këngët e suksesëshme të Berat Alili & Rexhije Fazliu (Foto-Video)

Industria muzikore shqiptare aktualishtë është shumë produktive. Fal zerit shumë melankolil dhe te veqant Berat …

Loading...