Ballina / Lajme / Drecun dhe Grliq, Listës Serbe: Kujdes me kë formoni qeveri
Loading...

Drecun dhe Grliq, Listës Serbe: Kujdes me kë formoni qeveri

Kryetari i Komisionit Parlamentar për Kosovën në Parlamentin e Serbisë, Milovan Drecun dhe anëtari i këtij komisioni, Mirko Krliq, i kanë tërhequr vërejtjen politikanëve të Listës Serbe që të kenë kujdes se kë do ta përkrahin për formimin e qeverisë së re.

Dy politikanët serbë kanë kërkuar nga Lista Serbe që të ketë vëmendjen për çfarë bëjnë marrëveshje dhe më pas edhe realizimin a marrëveshjeve, njofton Klan Kosova.

Ndërsa duke komentuar situatën politike në Kosovë, Drecun ka thënë se parasheh një krizë politike afatgjate në Kosovë.

/Telegrafi/

Loading...

Shikoni gjithashtu

NISMA SOCIALDEMOKRATE ARTIKULUESE E VËRTETË E KËRKESAVE TË QYTETARËVE TË KOSOVËS, PËR SHTETIN QË DUAM

Jemi në një moment jashtëzakonisht të rëndësishëm për Kosovën dhe fatet e saj të së …

Loading...