Ballina / Fun / Kuriozitete / Droga “Paco” i shëndrron konsumuesit në mishngrënës (Foto)
Loading...

Droga “Paco” i shëndrron konsumuesit në mishngrënës (Foto)

Gjatë 10 viteve punë fotografi  Valerio Bispuri ka vizituar shumë vende të varfra të Amerikës, Brazilit, Peru, Kolumbi, Argjentinë.

Autori na ofron një dokumentacion shumë të përpiktë për një fenomen  pak të njohur por me madhësi shqetësuese.

Ajo çka fotografi rrëfen përmes fotografive është jeta e shkatërruar e njerëzve të varfër të cilët konsumojnë drogë “ Paco”.

Droga në fillim duket si llojete e tjera të drogës por e veçanta e saj është se ka efekt të menjëhershëm dhe shkakton halucinacione, temperaturë dhe shok elektrik.

E gjitha kjo ndodh pasi në drogë ka pjesë të vogla të xhamit dhe substanca ende të panjohura.

Personat të cilët e konsumojnë këtë lloj droge fillojnë të hajn dhe, rër dhe gjëra të forta por edhe bëhen mishngrënës të trupit të tyre por edhe të njerëzve përreth.

/MegaPress.al/

Shikoni gjithashtu

Aktori nga Hollywood- i Morgan Freeman thërret ezanin

Morgan Freeman, ylli i shumë filmave nga të gjitha zhandret, gjatë një vizite në një xhami …