Ballina / Sport / E bujshme! Mbappe i thotë “po” PSG-së
Loading...

E bujshme! Mbappe i thotë “po” PSG-së

E përditshmja franceze, “L’Equipe”, raporton se PSG-ja ka arritur marrëveshje me Monacon për transferimin e sulmuesit të talentuar, Kylian Mbappe.

Për shkak të “Fair Play” financiar, Mbappe do të transferohet në formë huazimi me të drejtë blerje vitin e ardhshëm.

Në verën e vitit 2018, “L’Equipe” bën të ditur se PSG-ja do të paguajë 180 milionë euro për francezin plus bonuse.

PSG do të kompletojë një tjetër transferim historik, pas blerjes së Neymar për 222 milionë euro. Në Francë raportohet se gjithçka do të kompletohet të hënën. /albeu.com/

 

Shikoni gjithashtu

Supertalenti nga Bishtazhini, Toni Domgjoni përkrah rininë e vendlindjes

Toni Domgjoni nga Bishtazhini (Gjakovë) është një ndër talentët më mirë në Zvicër dhe është …