Ballina / Lajme / E la jashtë qeverisë, Rama zbulon pse e “tradhëtoi” Saimir Tahirin
Loading...

E la jashtë qeverisë, Rama zbulon pse e “tradhëtoi” Saimir Tahirin

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm po e kalon në një takim me gazetarët ku ka folur për herë të parë në lidhje me qeverinë e re, emrat e rinj dhe figurat që mungojnë.

Pyetur se pse u la jashtë kabinetit të ri qeveritar Saimir Tahiri, i çmuar prej Ramës për suksesin e arritur në detyrën e tij, por edhe në Tiranë gjatë fushatës zgjedhore, ka dhënë këtë përgjigje:

“Qeveria nuk është si skuadra kombëtare e futbollit, që është seleksioni i atyre që do rrinë në fushë dhe të tjerët do rrinë në stol.

Ne kemi nevojë shumë të madhe, ka shumë nevojë qeveria për një grup jo thjesht të fortë në Kuvend, por kemi shumë nevojë edhe në parti duhet të kemi disa kapacitete shumë te mira që të vazhdojnë punën.

“Unë besoj shumë që e gjitha është si puna e një trupi të tërë”- tha ai. /albeu.com/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …