Ballina / Lajme / Kosovë / Edita Tahiri dekorohet me Medalje Presidenciale
Loading...

Edita Tahiri dekorohet me Medalje Presidenciale

Presidenti i Republikes së Kosovës z. Hashim Thaçi ka dekoruar politikanen Edita Tahiri me Medalje Presidenciale për kontributin e dhënë në politikë e poasqërisht në Konferencen e Rambujesë.

Postim i plotë

Për kontributin intensiv në skenën politike që nga fillimi i viteve të nëntëdhjeta deri më sot, kam dekoruar Edita Tahirin me Medaljen Presidenciale Jubilare të dhjetëvjetorit të pavarësisë.

Ajo ka dhënë kontribut në Konferencën e Rambujesë, në forcimin e pluralizmit politik, si dhe në bisedimet e Brukselit për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, veçanërisht në implementimin e marrëveshjeve teknike midis dy vendeve. HTH

 

/MegaPress.AL/

Loading...

Shikoni gjithashtu

NISMA SOCIALDEMOKRATE ARTIKULUESE E VËRTETË E KËRKESAVE TË QYTETARËVE TË KOSOVËS, PËR SHTETIN QË DUAM

Jemi në një moment jashtëzakonisht të rëndësishëm për Kosovën dhe fatet e saj të së …

Loading...