Ballina / Lajme / Kosovë / Edlira Zeka: Prokuroria dhe gjykatësit shantazhohen….

Edlira Zeka: Prokuroria dhe gjykatësit shantazhohen….

Deputeti i Nisma për Kosovë z. Milail Zeka, është arrestuar nga Policia e Kosovës pasi është i dyshuar për mashtrim ,e viza pune në Gjermani. Ndërsa bashkëshortja e tij përmes një postimi në Facebook, ka akuzuar sistemin e drejtësisë duke thënë se ” është në fakt rezultati real i gjithë asaj çka është instaluar në Kosovën e haraçit, gazit lotsjellës, zolës, intimidimit dhe turpit”.

Postimi i plotë i Edlira Qefalija-Zeka:

“Kjo është e vërteta. S’kam asnjë presje cka t’i ndërroj. është në fakt rezultati real i gjithë asaj çka është instaluar në Kosovën e haraçit, gazit lotsjellës, zolës, intimidimit dhe turpit., sepse frika që prokuroret dhe gjykatësit ndiejnë para presionit të disa shantazhuesve të paskrupullt është në fakt rezultati real i gjithë asaj çka është instaluar në Kosovën e haraçit, gazit lotsjellës, zolës, intimidimit dhe turpit. Ju mbulojini turpet tuaja me sulme të tilla, por drejtësia do vihet në vend’, ka shkruar Edlira Qefalija Zeka.

/MegaPress.al/

 

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …