Ballina / Shendetesi / Ushqimi dhe Dieta / Ëmbëlsirë e shpejtë
Loading...

Ëmbëlsirë e shpejtë

Përbërësit

  • 1 litër qumësht
  • 3 filxhana të kafes miell
  • 2 filxhana e gjysmë sheqer
  • 1,5 lugë margarinë
  • 2 vanilje

Përgatitja: Të gjithë përbërësit i ziejm deri sa të bëhet një masë e trashë. Pasi masa të trashet shtojna margarinen vazhdojna ta përziejna, pastaj shtohet ngapak sheqer vaniljaPastaj i mbushim filxhanat me masën e përgaditur dhe i fusim në frigorifer. Pasi të ftonxjerrim nga filxhanat dhe i lyejm me kokos e i zbukurojmë sipas dëshirës.

/MregaPress/

Shikoni gjithashtu

Receta për gullash

Përbërësit: 1 kg mish viçi 500 gr qepë 3 thelbinjë hudhër 1 karrotë 2 luge …

Loading...