Ballina / Shendetesi / Ushqimi dhe Dieta / Ëmbëlsirë me çokolladë
Loading...

Ëmbëlsirë me çokolladë

Përbërësit

3 ve

2 gota qumësht

1 gotë vaj

1 vanilje sheqer

1 peciv prashak

3 gota miell

1 lugë kakao

Në fillim tunden vezët dhe sheqeri. Pastaj shtoht qumështi dhe vaji. Duke i tundur përbërsit me mikser gradualisht shtohet peciva vanilje dhe mielli. Pasi mielli bashkohet me masen shtohet peciva prashak tunden edhe për 5 minuta dhe 1 lugë kakao. Shtrihet në tavë të lyer me pak vaj dhe piqet.

Pasi të ftohet pandispanja lyhet me çokolladë kuzhine. Sipër mund ti hidhni arra apo grimcina që ju i preferoni.

/MegaPress/

Shikoni gjithashtu

Receta për gullash

Përbërësit: 1 kg mish viçi 500 gr qepë 3 thelbinjë hudhër 1 karrotë 2 luge …