Ballina / Show Bizz / Endrit Duraku – Befasia E Këti Fundevitit FOTO-VIDEO
Loading...

Endrit Duraku – Befasia E Këti Fundevitit FOTO-VIDEO

Endrit Duraku është një artist mjaft i sukseshëm në industrin muzikore shqiptare. I bukur, i talentuar e mbi të gjitha shumë i përkushtuar në muzik ka bërë që Endriti të jetë tërmeti që po godet show bizin shqiptar. Për këtë fundë vitë Endriti ka vendosur që për të gjithë fansat e ti të jetë prezent në gjirimet e vitit te ri që produksionet e ndryshme realizojnë për ndër të kësaj feste. Menjëher pas publikimit të këtyre këngëve në Youtube nga Endrit Duraku këngëtari është vërshuar nga komente pozitive dhe komente nga artistet më të mirë Shqiptar të cilet e qmojn dhe e vleresojn pozitivisht punen e kolegëve pa inat dhe pa xhelozi.Endrit Duraku e ka gëzuar këtë respekt ngase ai është një trashegimtar i një familje këngëtaresh të muzikës folklorike Vllëzerit Duraku nga LLapi .
Përndryshe Endriti bashkpunun me kompozitoret me të suksesëshëm shqiptare Floret Boshnjaku,   Virusi etj. Kurë Talenti bashkohet me punën e palodhëshme sigurisht që suksesi është i garantuar..

Shikoni gjithashtu

Premierë: “ Këngë për Hashim Shalen” Projekti i ri muzikor nga Armend Shala- Mendi (Foto-Video)

Muzika popullore është thesar shumë i qmuar i popullit shqiptar. Fal artisteve të që i …

Loading...