Ballina / Lajme / Bota / Erdoğan ka biseduar me mbi 20 liderë për situatën në Arakan
Loading...

Erdoğan ka biseduar me mbi 20 liderë për situatën në Arakan

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, deklaroi sot në Stamboll se po zhvillon aktivitete intensive diplomatike për të ndaluar dramën humanitare në Arakan të Mianmarit, raporton Anadolu Agency (AA).

“Në lidhje me këtë, kam zhvilluar biseda telefonike me mbi 20 udhëheqës botërorë,” tha Erdoğan.

/shenja.tv/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …