Ballina / Show Bizz / Muzike / Ermal Meta në bashkpunim me Fabrizio Moro me këngen ” Asgjë nuk më keni bërë” janë fitues të Sanremos 2018
Loading...

Ermal Meta në bashkpunim me Fabrizio Moro me këngen ” Asgjë nuk më keni bërë” janë fitues të Sanremos 2018

Ermal Meta në duet me këngëtarin italian Fabrizio Moro janë fituesit e Sanremos 2018. Kënga e tyre “Nuk më keni bërë asgjë” triumfoi në  edicionin të 68 të Festivalit të muzikës italiane duke fituar ndër 20 këngët në garë me votën e publikut, jurisë e të gazetarëve të akredituar në këtë event.

Që në provat e përgjithshme të Sanremis konsiderohej nga kritikët e muzikës si një nga pretendueset për të fituar.

Kënga “Nuk më keni bërë asgjë” është e shkruar nga Ermal Metas, Fabrizio Moro e Andrea Febo. Kjo këngë është një himn kundër frikës ndaj terrorizmit e cila jep një mesazh të fortë se përherë e mbi gjithçka jeta është me shumë vlerë.

 

/Megapress.AL/

Shikoni gjithashtu

Këngët e suksesëshme të Berat Alili & Rexhije Fazliu (Foto-Video)

Industria muzikore shqiptare aktualishtë është shumë produktive. Fal zerit shumë melankolil dhe te veqant Berat …

Loading...