Ballina / Sport / Ernesto Valderve nuk pendohet për blerjen e Aunsume Demle
Loading...

Ernesto Valderve nuk pendohet për blerjen e Aunsume Demle

Ausume Dembele është blerja e dytë më e shtrenjët e klubit  të Barcelones. Barcelona ka paguar 105milion euro dhe do i jap 45 shpenzime të tjera bonus, në bazë të lojes që do të arrij Dembele.

Ndërsa Dembele ka nënshkeuar kontratë 5 vjeçare me katalunasit . Trajneri Ernesto Valverde për medja ka “ deklaruar se janë të kënaqur me blerjen e Dembeles dhe se ka shpresa të mëdha tek ai’’.

 

/MegaPress/

Shikoni gjithashtu

Supertalenti nga Bishtazhini, Toni Domgjoni përkrah rininë e vendlindjes

Toni Domgjoni nga Bishtazhini (Gjakovë) është një ndër talentët më mirë në Zvicër dhe është …