Ballina / Lajme / Kosovë / Është lansua programi tre vjeçar “Mbështetje për Komuna të Forta dhe të Qëndrueshmeme”
Loading...

Është lansua programi tre vjeçar “Mbështetje për Komuna të Forta dhe të Qëndrueshmeme”

Në ngjarjen vjetore të ndarjes së “Çmimit për Demokraci Lokale”, të organizuar nga Instituti Kosovar për Qeverisje Lokale, u lansua programi tre vjeçar “Mbështetje për Komuna të Forta dhe të Qëndrueshme”.

Përkrahja, promovimi dhe reforma janë tri synime kyçe mbi të cilat Qeveria zotohet se do të jetë partner i ngushtë dhe bashkë-udhëtar me komunat në zhvillimin e Kosovës, ka shkruar kryeministri z. Ramush Haradinaj në rrjetin social facebook.

/MegaPress.al/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …