Ballina / Lajme / Bota / FBI britanike në Shqipëri për zbulimin e rrjeteve të drogës
Loading...

FBI britanike në Shqipëri për zbulimin e rrjeteve të drogës

Janë arrestuar 100 shqiptar nga FBI britanike për shpërndarje të drogave të forta në Britanin e Madhe. Agjent antidrogë kan zbuluar rrjete të grupeve kriminale të cilët shpërndanin droga në Britani të Madhe.

Sasi e madhe e drogës në vlerë 12 mij euro janë gjetur në doganë nga njesiti antidrogë në veturat e mafisë shqiptare.

Për ta fshehur drogen mafia shqiptare, kishte krijuar vende të fshehura në veturat e tyre. Por qent gjatë kontrollit  kan arritur të bien në gjurmë të drogës.

Të arrestuarit janë duke u mbajtur në paraburgim në Britanin e Madhe . Policia për media kan bërë të ditur se mafia e cila transportonte drogë nuk kishte të bënte me vrasje por vetëm me shpërndarje droge.

Ndërsa policia gjithashtu ka treguar se në Shqipëri ka agjent të FBI-së të cilët janë duke hulumtuar rrjetet e droges dhe identitetet e bosave të mafisë.

/MegaPress.al/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …