Ballina / Sport / FC Barcelona hap shkollë futbolli edhe në Kolumbi
Loading...

FC Barcelona hap shkollë futbolli edhe në Kolumbi

Qershorin e kaluar FC Barcelona, organizoi një turne për fëmijët 6-17 vjeç në Bogota të Kolumbisë.

Drejtori Javi Cocero, i testoi shumë fëmijë në fushen e futbollit, e të cilëve do të ju ofroi një shans jetësore që lojtarët e vëgjël të ndihen pasardhës në klubim e Barcelones.

Grupi futbollistik FC Barcelona do të hapin shumë qendra akademika në shumë qytete të Kolumbisë. Ndërsa  ka shkollë të hapur në Peru dhe Brazil. Ndërsa së fundëmi është hapur shkolla katulanasit e kan hapur shkollen e futbollit edhe në Kolumbi.

Katulanasit kan gjithsej 35 shkolla në mbar boten dhe gjithsej 40.000 të rinj, që në të ardhmen do të jen përkrah lojtarëve më me emër në botë.

 

/MegaPress/

 

 

Shikoni gjithashtu

Supertalenti nga Bishtazhini, Toni Domgjoni përkrah rininë e vendlindjes

Toni Domgjoni nga Bishtazhini (Gjakovë) është një ndër talentët më mirë në Zvicër dhe është …