Ballina / Show Bizz / Po Flitet / Filmat më të frikshëm horror të gjitha kohërave
Loading...

Filmat më të frikshëm horror të gjitha kohërave

Filmi ” Alien”   i xhiruar 1979 është një ndër filmat më të frikshëm të asaj kohe.  Pasi një anije kozmike e hapësirës percepton një transmetim të panjohur si një thirrje e fatkeqësisë, ulja e saj në hënën e burimit gjen një nga ekuipazhet e sulmuar nga një formë jete misterioze dhe së shpejti e kuptojnë se cikli i tij jetësor ka filluar.

The thing

Ngjarja zhvillohet ku një ekuipazh në Antarktidë, gjen një kamp fqinj të shkatërruar dhe ekuipazhi i saj është i vdekur. Çfarëdo që i vriste ata nuk mund të gjendet askund.

Fright Night 1985

Ngjarja zhvillohet në një lagje, kur një adoleshent mëson se fqinji i tij është një vampir, askush nuk do ta besojë atë, deri kur masakra fillon.

The Blob 1988

Një grup adoleshentësh tentojnë të ju tregojnë fqinjëve të tyre, se një përbindësh nga një planet tjetër është duke marur gjithçka, dhe se të gjithë janë në rrezik. Askush nuk i beson ata derisa të ndodh më e keqja.

The Relic 1997

Një detektiv vrasësish dhe një antropolog përpiqen të shkatërrojnë një perëndi afriko-amerikanësh, e cila është në një popull që ha hije në një muze të Çikagos.

Dawn of the Dead 1978

Pas një epidemie gjithnjë në rritje të zombëve që janë ngritur nga të vdekurit, dy Filadelfia S.W.A.T. anëtarët e ekipit, një gazetar  dhe e dashurën e tij  kërkojnë strehim në një qendër tregtare të izoluar, ku përballen me një fatkeqësi.

The Evil Dead 1981

Pesë miq udhëtojnë në një kasolle në pyll, ku ata pa dijeninë e tyre lëshojnë demonët që i posedojnë në mish.

The Funhouse 1981

Katër shokë adoleshentë kalojnë natën në një kështjellë karnavalesh dhe vrapojnë nga një njeri i deformuar në një maskë Frankenstein.

The Mist 2007

Kur një stuhi e çuditshme lëshon një lloj krijesash gjakatare në një qytet të vogël, një grup i vogël qytetarësh depërtojnë në një supermarket dhe luftojnë për jetën e tyre.

The Howling 1981

Pas një takimi të çuditshëm dhe fatal me një vrasës serial, një gazetar televiziv dërgohet në një vendpushim të largët malor, banorët e të cilit nuk mund të jenë ajo që duket.

The Return of Living Dead 1985

Dy të punësuar në një depo të furnizimit mjekësor , aksidentalisht lëshojnë një gaz vdekjeprurës në ajër. Avujt i bëjnë të vdekurit të ringjallen si zombie.

The Texas Chainsav Massacre 1974

Dy vëllezërit e motrat e tyre së bashku me tre miq, nisen  për të vizituar varrin e gjyshit të tyre në Teksas. Por që të gjithë përfundojnë duke u bërë viktimë e një familjeje të psikopateve kanibaliste.

The Conjuring 1, 2, 3

Loren dhe Ed Uarren udhëtojnë për në Londrën veriore, për të ndihmuar një mama beqare në rritjen e katër fëmijëve në një shtëpi që torturohet nga shpirta keqdashës. Këshillohet të mos shikohet nën moshën 16 vjeç.

/MegaPress.AL/

 

 

 

Shikoni gjithashtu

Në këto ditë të vetizolimit, ja deri ku arrin kreativiteti e të rinjve

Kosova është në gjendje emergjence e gjithë kjo pasi janë konfirmuar disa raste pozitive në …