Ballina / Show Bizz / Filmat më të mirë 2017
Loading...

Filmat më të mirë 2017

Rrëfime të vërteta lufte, dashurie, sakrifice, gëzimi dhe imagjinatë e pafund e mendjes njerëzore janë filmat më të mirë të 2017.

La La Land

La La Land me muzikë nga Damien Chazelle fitoi gjashtë Oscar në këtë vit. Momenti i diskutueshëm në Oscar 2017 ishte ku Faye Dunaway kishte deklaruar gabimisht ‘La La Land’ si fituesi i Oskarit për “Fotografië më të mirë” (duhet të kishte qenë ‘Moonlight’) i nxiti njerëzit  të shikonin online të gjithë filmat në këtë kategori. Gabimi që kishte ndodhur bëri që ” La La Land” hyrë në historinë e Oskarit.

Moonlight

Fituesi i Oscarit më të mirë të vitit 2017 ishte filmi më i kërkuar për  këtë vit. Filmi ka të bëjë me  portretizimin e një të riu homoseksual.

Lion


Dev Patel luajti Sunny Pawar, një jetim indian i adoptuar në një jetë të re në Australi, i cili gjurmon familjen e tij të vërtetë. Kjo ishte një tjetër histori e vërtetë që sfidoi logjikën dhe besueshmërinë, duke i bërë njerëzit të ktheheshin në burime online për të mësuar rreth njerëzve të vërtetë që ai portretizonte.

Ridge Hacksaw


Mel Gibson drejtoi historinë e pabesueshme të vërtetë të kundërshtarit  ndërgjegjes, Desmond Doss i cili shpëtoi jetën e 75 burrave gjatë një beteje të përgjakshme në Paqësorin e Jugut pa gjuajtur një armë.

‘It’

Filmi ” It” njëri nga romanet e Stephen King goditi shumë adhurues horrori në 2017, si asnjë film tjetër horror këtë vit. Ai u bë tmerri më i madh në rritje , në sajë të pranisë kërcënuese të Pennywise dhe të një historie të shkruar me mençuri.

Beauty and the Beast

Xhirimi i lavdishëm i veprimit Disney ishte filmi më i kërkuar në Yahoo këtë vit. Versioni i animuar i vitit 1991 është një klasik i dashur me brezat e tifozëve, gjë që çoi në një kureshtje të madhe për remake online. Ylli i ‘Harry Potter’ Emma Watson gjithashtu mbetet një barazim i madh online, dhe tifozët ishin të etur të dëgjonin Hermione duke e bërë debutimin e saj të këngës.

Dunkirk

Çdo film i ri nga Christopher Nolan është i sigurt për të bërë kërkime në internet, por ‘Dunkirk’ ka provuar të jetë një përbindësh i goditur në internet. Prania e yllit të One Direction Harry Styles, i cili bëri një debutim mbresëlënës duke luajtur  në filmin ” Dunkrik” ngjarje e ndodhur gjatë Luftës së Dytë Botërore, i hapi filmit një audiencë të re dhe e shtyu atë në vendin e dytë në listë.

Sing


Nga ndriçimi, shtëpia e animacionit përgjegjëse për ‘Minions’ dhe ‘Despicable Me’, ‘Sing’ na prezantoi në një botë të re, të populluar nga kafshët që flitnin. Kampionati  i garës së këngës u bë një barazim i madh për fëmijët dhe gjithashtu prindërit e tyre kërkonin me dëshpërim kohën e shfaqjes, për të mbajtur fëmijët e tyre të argëtuan në janar.

/MegaPress.al/

Shikoni gjithashtu

Në këto ditë të vetizolimit, ja deri ku arrin kreativiteti e të rinjve

Kosova është në gjendje emergjence e gjithë kjo pasi janë konfirmuar disa raste pozitive në …