Ballina / Femra / Karriera / Foto 18+/ Irena Silvia ish misi i Greqisë nuk lë vend për imagjinatë
Loading...

Foto 18+/ Irena Silvia ish misi i Greqisë nuk lë vend për imagjinatë

Irene Skliva e lindur në Greqi, është një model grek dhe mbretëresha e bukurisë e cila u kurorëzua në Miss World 1996 në Indi.
Pasi fitoi titullin “Miss Hellas” në paraqitjen e Miss Star Hellas, ajo përfaqësoi Greqinë në Bangalore të Indisë gjatë kohës së parë të jurisë së Miss World në 1996 dhe u zgjodh Miss World 1996.

Si një vajzë 18-vjeçare, ajo nuk mund të besonte që ishte e vërtetë. Pas përfundimit të vitit të saj si Miss World, Skliva u kthye në Greqi, ku ndoqi një karrierë në televizion dhe modelim, fytyra e saj u shfaq në shumë revista greke si: Diva dhe Lip Stick. Ajo ka marrë pjesë në disa nga shfaqjet më të mëdha të botës në Athinë, Milano dhe Mynih. Ajo përfaqësohet nga Ace Models Agency.

Silvia u martua në shtator 2002 dhe lindi një vajzë, në korrik të vitit 2003.

Gjatë Olimpiadës Verore 2004, Skliva si shumë të tjerë të famshëm la nënshkrimin e saj në The Olive: “The Tree of Athens”, një pemë e ullirit e gdhendur e vendosur në Parkun Fun të Ujit,  që vizitorët e përmbytën gjatë ndeshjeve, që përfaqësonin kthimin në shtëpi të Lojërave Olimpike .

 

/MegaPress/

Shikoni gjithashtu

EGY, fituesja e Best new artist dhe Best Female artist në ,,Shkodra Fest” (foto dhe video)

Egy është një këngëtare vetëm 17 vjeç, por e cila që në fillim hyri rrëmbimshëm …

Loading...