Ballina / Femra / Modë / Foto +18/ Modelja seksi tregon format bombastike
Loading...

Foto +18/ Modelja seksi tregon format bombastike

Hailey Clauson (e lindur më 7 mars 1995) është një modele amerikane e modës dhe ka qenë fytyra e Dsquared2, Jill Stuart dhe Gucci.  Në vitin 2016 ajo ishte një nga tre yjet më të veçantë të Sportive Illustrated Swimsuit.

Clauson është shfaqur në fushatat Fall / Winter për Topshop, Zara, Moussy dhe Plein Sud,  si dhe  në videon alternative të Jay-Z, Empire State Of Mind, e cila paraqiste modelen më të mirë.

Clauson filloi modelimin në moshën 14, duke u shfaqur në fushatat e reklamave për Wild Fox Couture, Jag Jeans dhe në katalogun Forever. Më vonë në vitin 2009 ajo la kompanin e modelingut Modelet Ford dhe nënshkroi kontratë me Marilyn Agency. Po atë vit ajo u paraqit si modelja e muajit në numrin e tetorit të Vogue Japoneze. Në shtator të vitit 2010 ajo bëri debutimin e saj me Catwalk në shfaqjen e Adamit të pranverës në Nju Jork dhe gjithashtu ka sfiluar edhe për Zac Posen dhe Calvin Klein. Pavarësisht se ishte vetëm një e diplomuar në shkollën e mesme, ajo është lavdëruar për gatishmërinë dhe pjekurinë e saj, duke fituar krahasimet e saj me modelin  amerikan Karlie Kloss .

/MegaPress.al/

 

Shikoni gjithashtu

+ 18 / Modelja më seksi ruse

Viktoria Odintcova nga Shën Petersburgu cilësohet një modelet më seksi ruse. /MegaPress.AL.