Ballina / Lajme / Bota / Gjermania ‘shuplak’ Serbisë dhe Vuçiqit për shkak të Maqedonisë
Loading...

Gjermania ‘shuplak’ Serbisë dhe Vuçiqit për shkak të Maqedonisë

Gjermanët e akuzojnë Serbinë për shkaktim të kaosit rreth Maqedonisë.

Publiku në Serbi në një farë mënyre është mësuar me hapat dramatike dhe spektakolare të pushtetit serb. Siç shkruan Deutsche Welle, në intervalet e rregullta kohore publiku në Serbi ngrihet në këmbë për shkak të “komploteve të ndryshme kundër pushtetit dhe kryetarit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në të cilët gjoja se përveç shteteve fqinje merr pjesë edhe faktori i jashtëm”.

Andaj, edhe situata me Maqedoninë mund të merret si edhe një shfaqje tashmë e parë, shkruan kjo gazetë.

/zeri.info/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …