Ballina / Lajme / Kosovë / Gjindet një mjet i pashpërthyer në Vushtrri
Loading...

Gjindet një mjet i pashpërthyer në Vushtrri

Gjatë punimeve në rrugen “ Bekim Berisha”  disa punëtor kan hasur një një mjet të dyshimtë, ndërsa menjëherë e kan njoftuar policinë.

Zëdhënësi i policisë z. Avni Zahiti për MegaPress ka thënë se” Pas marjes së informacionit policia së bashku me njësinë  për deminim e policis kan dalur në vendngjarje dhe e kan  identifikuar mjetin e dyshimtë i cila ka qenë një granatë dore. Ku sipas njësisë për deminim, granata dyshohet të jet nga lufta e fundit në Kosovë. Ndërsa  asgjësimin e granates e kan kryer  pa ndonjë incident”

/MegaPress/

Loading...

Shikoni gjithashtu

NISMA SOCIALDEMOKRATE ARTIKULUESE E VËRTETË E KËRKESAVE TË QYTETARËVE TË KOSOVËS, PËR SHTETIN QË DUAM

Jemi në një moment jashtëzakonisht të rëndësishëm për Kosovën dhe fatet e saj të së …

Loading...