Ballina / Lajme / Kosovë / Haradinaj dhe Veseli bisedojnë për “përshpejtimin e proceseve”
Loading...

Haradinaj dhe Veseli bisedojnë për “përshpejtimin e proceseve”

Kryeministri Ramush Haradinaj sot takoi kreun e Kuvendit, Kadri Veseli, pas marrjes së mandatit në krye të ekzekutivit. Të dy kanë folur për rëndësinë e krijimit të institucioneve dhe përshpejtimin e proceseve në të cilat ndodhet vendi

“Posaçërisht biseduam për nevojën e bashkëpunimit ndërinstitucional si një domosdoshmëri për të thelluar reformat në vend dhe për të krijuar mirëqenien për qytetarët e vendit”, thuhet në njoftimin e kryeministrit në profilin e tij në Facebook.

Haradinaj sot në mesditë pranoi detyrën e kryeministrit nga paraardhësi i tij, Isa Mustafa.

/GazetaExpress/

Loading...

Shikoni gjithashtu

NISMA SOCIALDEMOKRATE ARTIKULUESE E VËRTETË E KËRKESAVE TË QYTETARËVE TË KOSOVËS, PËR SHTETIN QË DUAM

Jemi në një moment jashtëzakonisht të rëndësishëm për Kosovën dhe fatet e saj të së …

Loading...