Ballina / Lajme / Bota / Haradinaj është takuar me me presidentin e BERZH-it, Suma Chakrabarti
Loading...

Haradinaj është takuar me me presidentin e BERZH-it, Suma Chakrabarti

Kryeministri i Republikës së Kosovës z. Ramush Haradinaj është takuar  me presidentin e BERZH-it, Suma Chakrabarti. Gjatë këtij takimi z. Haradinaj ka  shpalosur detaje të projekteve, me të cilat Kosova u prezantua në samitin e sotëm.

Z. Haradinaj nga presidenti Chakrabarti dhe përfaqësuesit e BERZH-it ka kërkuar mbështetje të mëtejme për realizimin e projekteve të rëndësishme infrastrukturore, përkrahje të shtuar për sektorin privat dhe për projektet inovative. BERZH-i mbetet faktor kyç për realizimin e projekteve zhvillimore në Kosovë.

 

/MegaPress.AL/

Shikoni gjithashtu

Kush është Manuella Koni dhe pse është e nevojshme për një mandat në Kuvendin e Kosovës…?

Bëhet fjalë për kandidaten për deputeten nga radhët e PEK-ut, Manuella Koni, e cila beson …

Loading...