Ballina / Lajme / Kosovë / Haradinaj mer pjesë në samitin e radhës në BERZH
Loading...

Haradinaj mer pjesë në samitin e radhës në BERZH

Në hapjen e takimit me komunitetin e biznesit dhe Odën Ekonomike të Kosovës, u prezantuan projektet konkrete, të cilat do të selektohen dhe do të paraqiten në samitin e radhës të Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH), që do të mbahet më 26 shkurt në Londër.

Bartësit e zhvillimit ekonomik nuk janë vetëm. Qeveria do t’i mbështesë të gjithë ata që e kanë këtë mision tha z. Ramush Haradinaj.

Pas këtij takimi Kryeministri Haradinaj e vizitoj ambasadorja e Finlandës, Anne Huhtamaki, e cila e përfundon misionin e saj diplomatik. Z. Haradinaj  për kontributin e dhënë e falenderoj dhe uroj në fuqizim të marrëdhënieve dypalëshe ndërmjet dy vendeve tona.

Ndërsa Kryeministri sot ka vizituar Agjencinë e Kosovës për Inteligjencë. Drejtorit Gashi i premtoi përkrahjen e plotë të Qeverisë në angazhimin e shërbimit të inteligjencës kosovare në ofrimin dhe ruajtjen e sigurisë në vend.

 

 

/MegaPress.AL/

 

 

 

Loading...

Shikoni gjithashtu

Zv.ministrja e financave Elezi nesër hap konferencën me temë ‘Përmirësimi i sistemit për kontrollë të brendëshëm’

Shkup, 12 qershor – Nesër e enjte (13 qershor 2019), me fillim në ora 10:00 zëvendës …

Loading...